هویت سازی اموال و عرصه‌ها لازمه پیشگیری از زمین خواری است

0 Comments

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد گفت: هویت دار شدن تمامی اراضی کشاورزی استان تا پایان سال بصورت جدی پیگیری می‌شود.

هویت سازی اموال و عرصه‌ها  لازمه پیشگیری از زمین خواری است

به گزارش و دلم می گوید… از یزد، مهدی اقبال صبح امروز در جمع برخی خبرنگاران با بیان این‌که یکی از نکات بسیار مهمی که رهبر انقلاب اسلامی در شعار امسال مطرح کردند رشد تولید بود، اظهار کرد: در این خصوص نقش اتمام کاداستر به عنوان زیرساخت اصلی هویت سازی و توسعه سند رسمی و پشتیبان تولید، بسیار تاثیرگذار است.

وی بر رصد کامل حقوق عامه و جلوگیری از این حقوق و پیشگیری از جرم با اجرای کامل قانون جامع حدنگاری در سطح استان تاکید و افزود: علاوه بر تلاش در مسیر تحقق شعار سال ۱۴۰۲، سعی ما این است که بیانات مقام عظمای ولایت در دیدار سال گذشته ایشان با مسئولان قضایی و فصل الخطاب مبنی بر اتمام کاداستر و تعیین تکلیف متر به متر اراضی کشور محقق شود.

مدیرکل ثبت اسناد یزد با اشاره به اتمام کاداستر اراضی ملی در این استان در سال ۱۴۰۰ گفت: مهمترین راهکار جهت جلوگیری از زمین خواری و مشکلات متعاقب آن و کمک به رشد تولید در بخش‌های مختلف بویژه کشاورزی، هویت سازی اموال و عرصه‌ها با مستندسازی زیرساخت‌ها با اجرای کامل و جامع قانون حدنگار است.

عضو شورای قضایی استان یزد با اشاره به موفقیت در بخش کاداستر اراضی ملی در سطح استان تصریح کرد: یکی از اقدامات بنیادین اداره کل ثبت اسناد و املاک استان در سال‌گذشته،کاداستر کشاورزی و متعاقب آن کاداستر اراضی روستایی و شهری بود که موفقیت‌های قابل توجهی در این بخش کسب شد.

وی خاطرنشان کرد:  بر اساس اعلام آمار‌های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، میزان عملکرد مستندسازی اراضی کشاورزی این استان در پایان سال گذشته حدود ۵.۵ درصد بود که این آمار در پایان شهریورماه امسال و بر اساس آمار اعلامی از سوی مدیرکل بازرسی سازمان در جلسه معارفه مدیرکل یزد به حدود ۱۰ درصد رسید.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان یزد افزود: براساس آخرین آمار اعلامی، این آمار با مساحت ۴۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از مجموع ۷۹۵۶۱ هکتار اراضی کشاورزی استان یزد به ۵۸ درصد رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۰ برابر و نسبت به آمار ۶ ماه ابتدایی سال جاری بیش از ۵.۵ برابر رشد داشته است.

اقبال با اشاره به برنامه‌های تحولی مهرماه ۱۴۰۱ به بعد برای افزایش این آمار در سطح استان گفت: در این راستا، تشکیل مستمر قرارگاه حدنگاری شهید سردار سلیمانی در مرکز استان و شهرستان‌ها به ریاست استاندار، رئیس کل دادگستری، فرمانداران و روسای دادگستری در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تصریح کرد: همچنین تشکیل ۲۵۰ دفتر حدنگاری در دورترین نقاط روستایی و شهری با همکاری بخشداری‌ها، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و شورا‌ها در راستای جمع آوری اسناد دفترچه‌ای و تسریع در صدور اسناد زراعی، روستایی و شهری به خوبی اجرا شد.

وی تأکید کرد: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، این عزم جدی را در جهت لبیک گفتن به نصایح و منویات مقام عظمای ولایت در خصوص تحقق شعار سال و هویت سازی اراضی و املاک، با دل و جان و جدیت دنبال خواهد کرد تا این طرح در بخش‌های باقیمانده بویژه کشاورزی و زراعی با قدرت به اتمام برسد به شرط اینکه دستگاه‌های متولی امر زمین هم همکاری لازم را داشته باشند.

پایان پیام/ب

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

پیوندها

پیوندها