مرحله‌ اول کنکور با حدود ۶۴ هزار داوطلب در فارس برگزار می‌شود

0 Comments

معاون آموزشی دانشگاه شیراز گفت: نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲، در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ دی‌ماه، با حضور ۶۳۸۷۸ داوطلب در استان فارس برگزار خواهد شد.

مرحله‌ اول کنکور با حدود ۶۴ هزار داوطلب در فارس برگزار می‌شود

به گزارش و دلم می گوید… از شیراز، مسلم باقری در این باره اظهار داشت: این آزمون در ۳۷ شهرستان استان فارس با رعایت کامل مقررات آموزشی برگزار می‌شود.

وی افزود: از میان تعداد کل ۹۷۸ هزار و ۴۶۰ نفر شرکت‌کنندگان نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲ در کشور ۶۳۸۷۸ داوطلب مربوط به فارس است که از این تعداد نیز، ۲۴۰۳۹ نفر از شرکت‌کنندگان مربوط به حوزه‌ شیراز هستند.

نماینده سازمان سنجش در فارس افزود: نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در استان فارس، در ۵ گروه علوم تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان‌های خارجی برگزار می‌شود که به‌ترتیب، ۳۲۸۷۸ نفر (بیش‌ترین تعدادشرکت‌کننده) در گروه تجربی، ۱۸۱۱۸ نفر در گروه علوم انسانی، ۷۲۷۲ نفر در گروه ریاضی، ۳۴۴۲ نفر در گروه زبان و ۲۱۶۸ نفر در گروه هنر (کمترین تعداد شرکت‌کننده) شرکت کرده‌اند.

باقری در خصوص زمان برگزاری آزمون‌ها نیز گفت: همزمان با سراسر کشور، آزمون سراسری گروه تجربی (صبح پنجشنبه۲۹‌دی‌ماه)، گروه زبان‌های خارجی (عصر پنجشنبه ۲۹‌دی‌ماه)،‌ گروه ریاضی و گروه انسانی (صبح جمعه ۳۰‌دی‌ماه) و گروه هنر (عصر جمعه ۳۰‌دی‌ماه) در استان فارس برگزار خواهد شد. 

او گفت: آزمون‌های سراسری سال۱۴۰۲، در ۳۷ شهرستان استان،‌ در حوزه‌های متعددی وابسته به دانشگاه‌های دولتی، آزاد، پیام نور، صنعتی، فنی حرفه‌ای و علوم پزشکی و همین‌طور آموزش و پرورش فارس برگزار خواهد شد.

معاون دانشگاه شیراز در خصوص شیوه‌ و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون نیز گفت: کارت ورود به جلسه نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور در لینک:https://register۲.sanjesh.org/NOETCardSar۱۴۰۲_Stage۱/  قابل مشاهده است و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون متقاضیان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان‌های خارجی بر مبنای شهرستان انتخابی آنان نیزمشخص شده است.

باقری یادآور شد: برای شرکت در جلسه‌ آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن الزامی است.

پایان پیام/

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

پیوندها

پیوندها