عربستان، جریمه ورودغیرقانونی به مکه در ایام حج تمتع را 5 برابر کرد

0 Comments

عربستان، جریمه نقدی ورود غیرقانونی به مکه مکرمه در ایام حج تمتع را50 ریال سعودی اعلام کرد. سال گذشته این جریمه 10 هزار ریال سعودی بود.

عربستان، جریمه ورودغیرقانونی به مکه در ایام حج تمتع را 5 برابر کرد

به گزارش خبرنگار حج و زیارت و دلم می گوید…، ورود به مکه مکرمه در ایام حج تمتع بدون داشتن مجوز ممنوع است. همه زائران باید برای تشرف به سرزمین وحی و انجام مناسک حج تمتع، ویزای حج بگیرند و سایر ویزاهای زیارتی یا تفریحی در این ایام معتبر نیست. اداره کل امنیت عمومی عربستان از هفته‌های گذشته در ورودی‌های شهر مکه، ورود بدون داشتن ویزا را ممنوع کرده بود. از روزهای آینده فقط افرادی که ویزای حج تمتع دارند، می‌توانند وارد مکه مکرمه شوند.

در صورت ورود غیرقانونی به مکه مکرمه، افراد به ۶ ماه حبس و ۱۳ هزار و ۳۳۲ دلار معادل ۵۰ هزار ریال سعودی (بیش از ۶۵۰ میلیون تومان) جریمه می‌شوند. سال گذشته جریمه نقدی ورود غیرقانونی به سرزمین وحی در ایام حج تمتع، ۱۰ هزار دلار بود. به این ترتیب این مبلغ نسبت به ایام حج تمتع ۱۴۴۳ قمری (۱۴۰۱ شمسی) پنج برابر شده است. امسال بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر از کشورهای مختلف به حج تمتع مشرف می‌شوند که در این بین ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر ایرانی هستند. پایان پیام/

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

پیوندها

پیوندها