تسهیل ورود گردشگران خارجی به کشور در دولت سیزدهم

0 Comments

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سیاست حوزه گردشگری در دولت سیزدهم تسهیل تردد گردشگران خارجی به کشور است.

تسهیل ورود گردشگران خارجی به کشور در دولت سیزدهم

به گزارش و دلم می گوید… از شیراز ، علی اصغر شالبافان ظهر سه شنبه در حاشیه افتتاح یک هتل در شیراز بیان کرد: با توجه به سیاست های دولت سیزدهم امکان سفر با خودرو شخصی به کشور های عراق و ترکیه فراهم شده و به زودی این امکان برای سفر به ارمنستان هم فراهم خواد شد.

وی اضافه کرد: طی هفت ماهه امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل حضور گردشگران خارجی در کشور رشد 40 درصدی را نشان می دهد این در حالی است که طی سال گذشته اتفاقات متعددی نقش قابل توجه ای در کاهش حضور گردشگران داشت اما از اسفند ماه سال قبل تاکنون شاهد روند افزایشی حضور گردشگران خارجی در کشور هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با برنامه‌های که دولت سیزدهم دنبال می‌کند، بتوانیم هم سیاست تنوعی در بازار دنبال کنیم و هم بحث تسهیل تردد گردشگران خارجی با خودرو را گسترش دهیم که البته این کار تاکنون برای کشورهای عراق و ترکیه به نتیجه رسیده است و برای کشور ارمنستان نیز طی ماه‌های آینده انجام خواهد شد تا گردشگران این کشورها بتوانند با خودروهای شخصی خود به ایران سفر کنند. 

شالبافان در خصوص طرح های گردشگری نیز در کشور بیان کرد : بیش از دو هزار و 500 طرح گردشگری و اقامتی در کشور در حال اجرا است که بیش از 370 هزار میلیارد تومان نیز در این بخش سرمایه گذاری شده است. 

به گفته این مقام مسئول 18 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برای 187 طرح در استان فارس در نظر گرفته شده که از جمله مهم ترین تصمیمات می توان به سه هتل پنج ستاره و پنج هتل چهار ستاره  اشاره کرد. 

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که چنین اقدامی، مشوق بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری ایجاد می‌کند و همچنین امکان فروش و پیش فروش برخی از بخش‌های تأسیسات گردشگری در کنار امکان بهره‌برداری، فازبندی و…را می‌دهد و به گونه‌ای مشوق خواهد بود که سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری به این حوزه هم ترغیب شوند و هم پروژه‌های در حال احداث سریع‌تر تکمیل شوند. 

جذب ۲۹۱ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی گردشگری  

شالبافان در خصوص جذب سرمایه گذاران خارجی نیز تصریح کرد: در دولت سیزدهم یش از 291 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی جذب شده که بیشتر این طرح ها از طریق سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور جذب شده است. 

وی اضافه کرد:  یک هزار و 500 فرصت سرمایه‌گذاری در کشور شناسایی شدند و ۲۱۰ بسته از بین فرصت های سرمایه گذاری انتخاب شدند و برخی از این‌ها با هماهنگی استانداری‌ها به صورت بی‌نام مجوز گرفتند. 

پایان پیام/خ

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

پیوندها

خرید شال و روسری قیمت خرید فلزیاب گنج یاب دانلود اهنگ جدید دانلود اهنگ جدید خرید بک لینک خرید بک لینک خرید فالوور اینستاگرام دانلود اهنگ جدید دانلود اهنگ جدید دانلود اهنگ جدید دانلود اهنگ جدید دانلود اهنگ جدید حمید هیراد خرید تور آنتالیا دبی روسیه چین اپل ایدی خرید اپل ایدی دانلود اهنگ جدید قیمت خرید فولاد دانلود اهنگ جدید دانلود آهنگ جدید خرید شال و روسری خرید شال و روسری قیمت خرید فولاد خرید شال و روسری خرید بک لینک خرید فالوور اینستاگرام خرید بوستر بازی دانلود اهنگ جدید پرتوسازان بدیع خرید بوستر بازی دانلود اهنگ جدید خرید بک لینک دانلود اهنگ جدید دانلود اهنگ جدید خرید فالوور اینستاگرام خرید بک لینک خرید تور آنتالیا دبی روسیه چین دانلود اهنگ جدید دانلود اهنگ جدید خرید فالوور اینستاگرام خرید بک لینک خرید بک لینک دانلود اهنگ جدید دانلود اهنگ جدید دانلود اهنگ جدید خرید فالوور اینستاگرام خرید بک لینک دانلود اهنگ جدید کفسابی کفسابی

پیوندها

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.