ترکیه: ارمنستان از اقدامات تحریم آمیز دست بردارد

0 Comments

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای از ارمنستان خواست از اقدامات تحریک آمیز در زمینه مسیر «لاچین» خودداری کند.

ترکیه: ارمنستان از اقدامات تحریم آمیز دست بردارد

به گزارش گروه بین‌الملل و دلم می گوید…، دولت ترکیه در ادامه حمایت همه جانبه از جمهوری آذربایجان، روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای از ارمنستان خواست در زمینه موضوع «لاچین» از اقدامات تحریک آمیز دست بردارد.

یکی از مهم‌ترین مشکلات باقیمانده بین دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر مسیر مهم لاچین است که باکو آن را مسدود کرده یا ایست بازرسی شدید اعمال می‌کند. این مسیر منطقه قره‌باغ را به ارمنستان متصل می‌کند. ارمنستان بارها اعلام کرده باکو به کاروان محموله‌های بشردوستانه برای ارامنه منطقه قره‌باغ کوهستانی مجوز عبور نمی‌دهد.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «تی‌آرتی» وزارت خارجه ترکیه در بیانه‌خود اعلام کرد:«ما از نزدیک بحث‌های مربوط به این موضوع را دنبال  و نگرانی‌های مشروع باکو را درک می کنیم و  انتظار داریم ارمنستان از اقدامات تحریک آمیز خودداری کند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «باید تمامیت ارضی، حاکمیت و تلاش‌های بشردوستانه جمهوری آذربایجان برای صلح و ثبات حمایت شود.»

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز شنبه مدعی شد نیروهای مسلح ارمنستان در حال انتقال نیروها و تجهیزات نظامی اضافی به منطقه لاچین هستند.

به دنبال این مسئله، وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد: «بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان مبنی بر اینکه نیروهای مسلح ارمنستان مقادیر زیادی تسلیحات، تجهیزات نظامی و پرسنل را در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان متمرکز کرده اند با واقعیت مطابقت ندارد.»

در بیانیه وزارت دفاع ارمنستان آمده است: «وزارت دفاع جمهوری ارمنستان بار دیگر اعلام می‌کند که ارتش ارمنستان حضوری در قره باغ کوهستانی ندارد».

پایان پیام/

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

پیوندها

پیوندها