«تدوین کتاب اجلاس مدیران» از خروجی‌های مهم اجلاس آموزش و پرورش!

0 Comments

وزارت آموزش و پرورش، تدوین کتاب نظرات و پیشنهادات مدیران را یکی از خروجی‌های مهم اجلاس سی و هفتم مدیران و رؤسای آموزش و پرورش می‌داند! نظرات و پیشنهاداتی که سال‌های گذشته هم مسلما وجود داشت و گاهی در حد همان پیشنهاد و نظرات باقی می‌ماند.

«تدوین کتاب اجلاس مدیران» از خروجی‌های مهم اجلاس آموزش و پرورش!

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش و دلم می گوید…، امسال به روال هر ساله اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور برگزار شد. اجلاسی که قرار بود مهم‌ترین مسائل آموزش و پرورش در آن و تبیین شود.  اما بر خلاف هر سال، امسال اجازه حضور خبرنگاران داده نشد و این در شرایطی بود که حتی در دوران کرونا هم امکان حضور خبرنگاران در نشست‌های مجازی فراهم بود. بعد از اجلاس هم، قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش که البته رئیس ستاد برگزاری سی‌وهفتمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش هم بود در نشستی به معرفی دستاوردهای اجلاس پرداخت.

احمدی لاشکی با بیان متفاوت بودن شیوه برگزاری اجلاس به شکل ترکیبی به اهمیت بهینه سازی منابع و مشارکت همگانی مدیران و رؤسای آموزش و پرورش در این دوره از اجلاس پرداخت، افزود: «در اجلاس سی و هفتم حضور و رهنمودهای استادان اخلاقی چون حضرت آیت الله بوشهری، حضرت آیت الله جاودان، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی و همچنین رئیس پدافند غیرعامل؛ سردار غلامرضا جلالی یک کار ارزشمند بود». احمدی لاشکی ادامه داد: «حضور مجلس دانش‌آموزی در اجلاس و ارزش نهادن به دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور از نکات قابل توجه این دوره بود». وی خاطرنشان کرد: «طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته نتایج حاکی از آن دارد که ما در اجلاس سی‌وهفتم به اصل صرفه‌جویی و بهینه‌سازی منابع تا بیش از۷۰ درصد و به کسب ۹۵ درصد از رضایت مدیران و رؤسای آموزش و پرورش رسیده‌ایم». رئیس ستاد برگزاری سی‌وهفتمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش با تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری در تقویت مدارس دولتی و ارتقای جایگاه آن به اجرایی سازی سند تحول بنیادین در۵۰۰۰ مدرسه دولتی خبر داد. احمدی لاشکی تدوین کتاب اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش را که رهاوردی از هم اندیشی‌ها و پیشنهادات وزیر آموزش و پرورش، معاونان وزیر و موضوعات اخلاقی و … است را یکی از خروجی‌های مهم اجلاس سی‌وهفتم دانست که نسخه قابل اجرا برای تمامی مدیران باشد. البته معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش همچنین گفت: «حدود ۹۳.۵ درصد از مدیران و روسای آموزش و پرورش نسبت به بحث ارتقای جایگاه رتبه‌بندی معلمان رضایت داشتند. رتبه سوم رضایت نیز به دبیرخانه آغاز سال تحصیلی جدید داده شد». چند نکته در دستاوردهای اجلاس وزارت آموزش و پرورش وجود دارد؛ نکته اول اینکه در حالی رضایت مدیران از ارتقای جایگاه رتبه‌بندی معلمان مطرح می‌شود که تعداد زیادی معلمان نسبت به روند رتبه‌بندی خود معترض هستند. نکته دوم اینکه در شرایطی اجلاس برگزار می‌شود و رضایت‌ نسبت به دبیرخانه آغاز سال تحصیلی وجود دارد که هنوز تعدادی از خانواده‌ها به دنبال ثبت‌نام فرزندشان در مدارس هستند. نکته بعدی هم این است که وزارت آموزش و پرورش، تدوین کتاب نظرات و پیشنهادات مدیران را یکی از خروجی‌های مهم اجلاس می‌داند. نظرات و پیشنهاداتی که سال‌های گذشته هم مسلما وجود داشت و گاها در حد همان پیشنهاد و نظرات باقی می‌ماند.  کاش وزارت آموزش و پرورش به جای این گونه اعلام دستاورد، با فراهم کردن دیوار شیشه‌ای و حضور خبرنگاران در اجلاس سی و هفتم، فرصت نقد و تحلیل توسط اصحاب رسانه را فراهم می‌کرد. پایان پیام/

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

پیوندها

پیوندها