اسامی محبوب والدین چهارمحال و بختیاری کدامند؟

0 Comments

مدیرکل ثبت‌ احوال چهارمحال و بختیاری گفت: فراوانی اسامی پسران به ترتیب آیهان، کیان و آراد، آریا و امیرعلی، سامیار و علی است و فراوانی اسامی دختران به ترتیب رستا، دلوین، آوا، فاطمه و آوینا است.

اسامی محبوب والدین چهارمحال و بختیاری کدامند؟

سید مهدی موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: در پنج‌ماهه نخست سال جاری پنج هزار و ۸۱۴ ولادت در چهارمحال و بختیاری به ثبت رسید که سه هزار و ۱۴ پسر و ۲ هزار و ۸۰۰ دختر بودند.

مدیرکل ثبت احوال چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه نرخ موالید ۱۳.۷ احصا شده است، خاطرنشان کرد: نرخ موالید در مدت مشابه سال گذشته ۱۴.۱ در هر هزار بوده است و در مجموع تفاوت نرخ ولادت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۰.۴ در هر هزار نفر کاهشی بوده است.

وی افزود: تفاوت نرخ ولادت در چهار شهرستان لردگان، فارسان، سامان و اردل روند افزایشی داشته در صورتی که در شهرستان‌های خانمیرزا، فلارد و بروجن روند کاهشی بوده است.

موسوی بیان کرد: ۹۹.۹ درصد موالید در سال جاری در مدت قانونی ۱۵ روزه، به ثبت رسیده است و این حاکی از دقیق بودن آمارهای ثبتی است.

مدیرکل ثبت احوال استان تصریح کرد: در پنج‌ماهه نخست سال جاری یک‌هزار و ۸۴۷ واقعه وفات در چهارمحال و بختیاری به ثبت رسیده که یک‌هزار و ۸۴ مرد و ۷۶۳ زن بودند.

وی اظهار داشت: نرخ وفات پنج ماهه سال جاری ۴.۳۶ در هر هزار نفر احصا شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که نرخ ۴.۵۶ بوده روند کاهشی داشته است.

موسوی با اشاره به قانون جوانی جمعیت اعلام داشت: در اجرای این قانون در پنج ماهه سال جاری یک‌هزار و ۷۰۰ مورد پاسخ به استعلامات معافیتی برای خانواده‌های دارای ۳ یا ۴ فرزندی صادر شده است.

وی گفت: در سال جاری ۱۱۳ مورد دوقلوزایی و چهار مورد سه‌قلوزایی در استان ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان افزود: فراوانی اسامی پسران به ترتیب آیهان، کیان و آراد، آریا و امیرعلی، سامیار، علی است و فراوانی اسامی دختران به ترتیب رستا، دلوین، آوا، فاطمه و آوینا است.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۵

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

پیوندها

پیوندها