سنتز سبز نانوذرات طلا به کمک عصاره برگ شمعداني و بررسي پايداري آن در محيط PBS

سنتز سبز نانوذرات طلا به کمک عصاره برگ شمعداني و بررسي پايداري آن در محيط PBS

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

سنتز سبز نانوذرات طلا به کمک عصاره برگ شمعداني و بررسي پايداري آن در محيط PBS دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد سنتز سبز نانوذرات طلا به کمک عصاره برگ شمعداني و بررسي پايداري آن در محيط PBS کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي سنتز سبز نانوذرات طلا به کمک عصاره برگ شمعداني و بررسي پايداري آن در محيط PBS،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن سنتز سبز نانوذرات طلا به کمک عصاره برگ شمعداني و بررسي پايداري آن در محيط PBS :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش گياهان دارويي و داروهاي گياهي

تعداد صفحات : 11

چکیده مقاله:

امروزه نانوفناوری کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف مانند پزشکی، دارویی و بهداشتی پیدا کرده است. از میان نانوذرات، نانوذرات فلزی مانند طلا به علت خواص منحصر به فرد الکتریکی، مغناطیسی و نوری بسیار مورد توجه قرار گرفته اندد. از آنجایی که ننانو ذرات فلزی به صورت قابل توجهی در بخش های مختلف استفاده می شوند، نیاز رو به رشد برای تولید بیولوژیکی و سازگار با محیط زیست این مواد احساس می شود؛ زیرا روش های فیزیکی و شیمیایی که به طور معمول استفاده می شوند، علاوه بر گران قیمت بودنشان حاوی مواد شیمیایی هستند که باعث تخریب محی زیست می شوند. روشهای سبز مانند استفاده از گیاهان، با توجه به طبیعی بودن مواد احیا کننده و پایدار کننده مورد نیاز در سنتز نانوذرات و غیر شیمیایی بودن آنها مقرون به صرفه و زیسدت سدازگار میباشد که جایگزین بسیار مناسبی برای روش های فیزیکی و شیمیایی هستند. در تحقیق حاضر برای سنتز سبز نانوذرات طلا از گیاه شمعدانی استفاده شده است. سپس باند SPR نانوذرات سنتز شده با عصاره گیاه شمعدانی با نانوذرات سنتز شده توس سیترات مقایسه میشوند.برای تشخیص شکل گیری نانوذرات از UV-vis و تعیین گروههای عاملی عصاره برگ از FT-IR استفاده می شود. با استفاده از آنالیز DLS اندازه نانوذرات و آنالیز FESEM برای تعیین مورفولوژی نانوذرات، و با آنالیز Gc-Mass وجود ترکیبات احیا کننده طبیعی موجود در گیاه شمعدانی تعیین شد که این ترکیبات محلول حاوی نانوذرات طلا را احیا کرده و نانوذرات طلا تولید می شود. همچنین در ادامه پایداری این نانوذرات در محیط PBS با نانوذرات سنتز شده توس سیترات مقایسه شدند که جواب های بهتری دادند.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت سنتز سبز نانوذرات طلا به کمک عصاره برگ شمعداني و بررسي پايداري آن در محيط PBS وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
سنتز سبز نانوذرات طلا به کمک عصاره برگ شمعداني و بررسي پايداري آن در محيط PBS

دانلود این فایل