مروري بر آزادي مالکيت در قوانين موضوعه ايران (با تاکيد بر قانون اساسي و قانون مدني)

مروري بر آزادي مالکيت در قوانين موضوعه ايران (با تاکيد بر قانون اساسي و قانون مدني)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مروري بر آزادي مالکيت در قوانين موضوعه ايران (با تاکيد بر قانون اساسي و قانون مدني) دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مروري بر آزادي مالکيت در قوانين موضوعه ايران (با تاکيد بر قانون اساسي و قانون مدني) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مروري بر آزادي مالکيت در قوانين موضوعه ايران (با تاکيد بر قانون اساسي و قانون مدني)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مروري بر آزادي مالکيت در قوانين موضوعه ايران (با تاکيد بر قانون اساسي و قانون مدني) :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش ملي علوم انساني اسلامي

تعداد صفحات :28

چکیده مقاله:

همه افراد به طور فطری از حق مالکیت برخوردارند و کسی نمی تواند آنان را از این حق طبیعی محروم سازد. اما صرف شناسایی حق مالکیت افراد وافی به مقصود نمی باشد و افراد باید از آزادی مالکیت نیز که یکی از مصادیق بنیادین حقوق و آزادی های شهروندی به شمار می آید، برخوردار باشند. مالکیت دارای ریشه ای عربی است. به همین دلیل در اسلام و مذاهب گوناگون آن و به ویژه فقه امامیه این کلمه و مفهوم ماهوی آن اهمیت بسیاری دارد. از دیدگاه اسلام نیز مالکیت خصوصی تا جایی آزاد است که باعث ضرر به دیگران نشود. در این رابطه نظام حقوقی ایران که انعکاس همه جانبه ای از تعالیم فقه امامیه می باشد، بر اهمیت آزادی مالکیت تاکید نموده تا جایی که در قانون اساسی و قوانین عادی موضوع صریحی را نسبت به این امر اتخاذ نموده است. از آنجا که نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران در قوانین اساسی و قوانین عادی بسیار متاثر از تفکر و تلقی اسلامی است، لذا در اصول و مواد متعدد راجع به مالکیت، روش ها و راه های دستیابی به حق ملکیت و آزادی آن، چنین تلقی و تفکری مشهود و بارز است. در قانون اساسی یک فصل اختصاصی با نام نظام اقتصادی و در قانون عادی با تلقی همه جانبه ای از اصول فقهی مواردی همچون مباحات، معادن، دفینه ها و…به عنوان راه هایی برای دستیابی به مالکیت عنوان شده اند. در نوشتار حاضر با مروری بر قانون اساسی و قانون مدنی، مالکیت، آزادی و راه های کسب تملک مورد واکاوی قرار می گیرد.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مروري بر آزادي مالکيت در قوانين موضوعه ايران (با تاکيد بر قانون اساسي و قانون مدني) روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مروري بر آزادي مالکيت در قوانين موضوعه ايران (با تاکيد بر قانون اساسي و قانون مدني)

دانلود این فایل