مقاله بررسي شيوع کمبود ويتامين D در پرسنل بيمارستان شهيد صدوقي يزد در سال 1387

 مقاله بررسي شيوع کمبود ويتامين D در پرسنل بيمارستان شهيد صدوقي يزد در سال 1387

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسي شيوع کمبود ويتامين D در پرسنل بيمارستان شهيد صدوقي يزد در سال 1387 دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي شيوع کمبود ويتامين D در پرسنل بيمارستان شهيد صدوقي يزد در سال 1387 کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي شيوع کمبود ويتامين D در پرسنل بيمارستان شهيد صدوقي يزد در سال 1387،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي شيوع کمبود ويتامين D در پرسنل بيمارستان شهيد صدوقي يزد در سال 1387 :

مقاله بررسي شيوع کمبود ويتامين D در پرسنل بيمارستان شهيد صدوقي يزد در سال 1387 که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان 1387 در طلوع بهداشت از صفحه 22 تا 30 منتشر شده است.
نام: بررسی شیوع کمبود ویتامین D در پرسنل بیمارستان شهید صدوقی یزد در سال 1387
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کمبود ویتامین D
مقاله پرسنل بیمارستان
مقاله یزد

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شكیبا مهرداد
جناب آقای / سرکار خانم: رفیعی پریوش

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و اهداف: کمبود ویتامین D یکی از مشکلات بزرگ سلامت می باشد، و به نحو غیر قابل انتظاری شیوع بالایی در کشورهای آفتابی مانند خاورمیانه دارد. ویتامین D هورمونی استروئیدی است، که در متابولیسم مواد معدنی به ویژه کلسیم و فسفر و استحکام بافت استخوانی نقش اساسی ایفا می کند. این هورمون همچنین اثرات مهمی بر سه بیماری مهم دنیای مدرن (فشار خون ،سرطان و دیابت) دارد. هدف از اجرای این مطالعه بررسی شیوع کمبود ویتامین D در پرسنل بیمارستان شهید صدوقی یزد، به منظور آگاهی این افراد بخصوص متخصصین از وضعیت سرمی ویتامین D خود و نیز بیان ضرورت درمان کمبود ویتامین D در سطح جامعه می باشد.
روش بررسی: در این مطالعه توصیفی مقطعی، 82 نفر از پرسنل بیمارستان شهید صدوقی یزد به صورت تصادفی انتخاب شدند، نمونه گیری در فصل تابستان انجام شد. پس از اخذ رضایت نامه، بوسیله پرسشنامه ای اطلاعات جمع آوری و نمونه خون برای اندازه گیری 25 هیدروکسی ویتامین D به روش الایزا به آزمایشگاه مربوطه ارسال شد.
یافته ها: در مجموع 82 نفر از پرسنل در این مطالعه شرکت نمودند. از این افراد 50 درصد را مردان و 50 درصد را زنان تشکیل می دادند. سطـح ویتامین D در زنان به طور معناداری کمتر از آقایان بود (P-V=0.001). شیوع بالای کمبود ویتامین D در جمعیت مورد بررسی مشاهده شد. به طوری که 537 درصد کمبود شدید، 232 درصد و 146 درصد به ترتیب کمبود متوسط و خفیف داشتند.
بحث: گروه پزشکی که خود متولیان سلامت جامعه هستند، دچار کمبود ویتامین D می باشند، لذا لازم است علاوه بر توجه به درمان این گروه، میزان آگاهی جامعه پزشکی نسبت به این کمبود افزایش یابد.

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله بررسي شيوع کمبود ويتامين D در پرسنل بيمارستان شهيد صدوقي يزد در سال 1387 با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله بررسي شيوع کمبود ويتامين D در پرسنل بيمارستان شهيد صدوقي يزد در سال 1387 دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.

دانلود این فایل